• Kombisav 260MM - Makita LF1000

Makita KOMBI BYGNINGSSAV 260MM LF1000

  • Kraftfuld motor beregnet til at skære vanskelige materialer og hårdt træ
  • Saven har Soft-Start og bevarer konstant hastigheden under belastning
  • Bearbejdet aluminiumsbord for styrke og præcision
  • Tænd-sluk knap med sikkerhedsfacilitet anti-genstart
  • Aluminiums base giver fantastisk stivhed
  • Foldbare ben for let transport
  • Fremragende til alle aspekter af byggepladsarbejde
  • Vejer kun 33 kg for nem transport

Leveres med:

STØVPOSE 122523-9
SKRUETVINGE KPL. 122728-1
PARALLELANSLAG KPL. 122729-9
VINKELANSLAG 122730-4
STØVBOX KPL 122732-0
FREMFØRINGSPIND 419043-5
INDSTILLINGSTREKANT 762001-3
NØGLE 13-3 782230-2
HM-KLINGE 260 x 30 x 60T B-03838

Specifikationer
Gering 0° Kip 0° 210 x 20 mm
Gering 0° Kip 45° 120 x 50 mm
Klinge diameter Ø 260 mm
Klingehul Ø 30 mm
Max skæredybde ved 90° 68 mm
Max skærehøjde ved 45° 50 mm
Max skærehøjde ved 90° 72 mm
Omdrejninger 2700 min-1
Optaget effekt - watt 1650
Dimensioner 630 x 630 x 890 mm
Vægt 33 kg

Kombisav 260MM - Makita LF1000

Makita
    Makita
  • Producent: Makita
  • Varenr: 5LF1000
  • Leverandørens originalnr.: LF1000
  • Forventet leveringstid også ved afhentning:
    1 - 2 hverdage
DKK
  • DKK 15.962,50
  • 5.87000

    DKK 5.870,00

  • Ekskl. moms: DKK 4.696,00

Relaterede produkter

Makita Kulsæt CB-153 - 181044-0

Makita Kulsæt CB-153 - 181044-0

Kulsæt CB153 - Makita 181044-0 Passer til..

DKK 72,50 Ekskl. moms: DKK 58,00

Parallelanslag komplet til kombisav - Makita 122729-9

Parallelanslag komplet til kombisav - Makita 122729-9

Parallelanslag komplet til kombisav - Makita 12272..

DKK 197,50 DKK 213,75 Ekskl. moms: DKK 158,00

Tags: makita,